AQ147M910GAJWE
Mfr.Part #
AQ147M910GAJWE
Description
CAP CER 91PF 500V 1111
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Voltage - Rated DC :
500V
Case Code (Metric) :
Packing Method :
WAFFLE PACK
Published :
JESD-609 Code :
e0
C0G
Height :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
91pF
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
RF, Microwave, High Frequency
Pbfree Code :
No
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±2%
Depth :
2.79mm
Datasheets
AQ147M910GAJWE
KYOCERA AVX AQ147M910GAJWE
AQ 91pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M910GAJWE Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M910GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V