AQ147M910GAJME
Mfr.Part #
AQ147M910GAJME
Description
CAP CER 91PF 500V 1111
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
500V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
91pF
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
22 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Depth :
2.79mm
Tolerance :
±2%
Thickness :
2.5908mm
Datasheets
AQ147M910GAJME
KYOCERA AVX AQ147M910GAJME
AQ 91pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M910GAJME Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
AQ147M910GAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V