AQ147M910GAJBE
Mfr.Part #
AQ147M910GAJBE
Description
CAP CER 91PF 500V 1111
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Depth :
2.79mm
Capacitance :
91pF
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness :
2.5908mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
AQ147M910GAJBE
KYOCERA AVX AQ147M910GAJBE
AQ 91pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M910GAJBE Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 500V can be used for operation.
AQ147M910GAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V