AQ147M910FAJME
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ147M910FAJME
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 91PF 500V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
91pF
Temperature Coefficient :
M
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
500V
Series :
AQ
Feature :
High Q, Low Loss
Published :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
AQ147M910FAJME
KYOCERA AVX AQ147M910FAJME
AQ 91pF 500V Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M910FAJME\1K Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
AQ147M910FAJME\1K Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm