AQ147M910FAJME\1K
Mfr.Part #
AQ147M910FAJME\1K
Description
CAP CER 91PF 500V 1111
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
91pF
Datasheets
AQ147M910FAJME\1K
KYOCERA AVX AQ147M910FAJME\1K
AQ 91pF 500V Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M910FAJME\1K Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
AQ147M910FAJME\1K Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm