AQ147M8R2JAJWE
Mfr.Part #
AQ147M8R2JAJWE
Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
No
JESD-609 Code :
e0
Depth :
2.79mm
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Capacitance :
8.2pF
Thickness :
2.5908mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
500V
High Q, Low Loss
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tray
HTS Code :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packing Method :
WAFFLE PACK
Height :
2.79mm
Datasheets
AQ147M8R2JAJWE
KYOCERA AVX AQ147M8R2JAJWE
AQ 8.2pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M8R2JAJWE Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M8R2JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V