AQ147M8R2JAJBE\1K
Mfr.Part #
AQ147M8R2JAJBE\1K
Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Series :
AQ
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
AQ147M8R2JAJBE\1K
KYOCERA AVX AQ147M8R2JAJBE\1K
AQ 8.2pF 500V Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M8R2JAJBE\1K Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is M.
AQ147M8R2JAJBE\1K Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm