AQ147M8R2CAJWE
Mfr.Part #
AQ147M8R2CAJWE
Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packing Method :
WAFFLE PACK
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Tray
Voltage - Rated DC :
500V
Height :
2.79mm
Capacitance :
8.2pF
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±0.25pF
Depth :
2.79mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mount :
Surface Mount
Datasheets
AQ147M8R2CAJWE
KYOCERA AVX AQ147M8R2CAJWE
AQ 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M8R2CAJWE Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 500V can be used for operation.
AQ147M8R2CAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V