AQ147M8R2CAJME
Mfr.Part #
AQ147M8R2CAJME
Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
Thickness :
2.5908mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
High Q, Low Loss
Dielectric :
C0G
Surface Mount
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±0.25pF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
2.79mm