AQ147M8R2BATME
Mfr.Part #
AQ147M8R2BATME
Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
8.2pF
Height :
2.79mm
RF, Microwave, High Frequency
HTS Code :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Temperature Coefficient :
M
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±0.1pF
Series :
AQ
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Multilayer :
yes
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Number of Terminations :
2
Depth :
2.79mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
AQ147M8R2BATME
KYOCERA AVX AQ147M8R2BATME
AQ 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M8R2BATME Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ147M8R2BATME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V