AQ147M8R2BAJME\500
Mfr.Part #
AQ147M8R2BAJME\500
Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±0.1pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
KYOCERA AVX AQ147M8R2BAJME\500
AQ 8.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M8R2BAJME\500 Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
AQ147M8R2BAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm