AQ147M820JAJWE
Mfr.Part #
AQ147M820JAJWE
Description
CAP CER 82PF 500V 1111
Packaging :
Tray
Depth :
2.79mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~175°C
No
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
82pF
Tolerance :
±5%
Packing Method :
WAFFLE PACK
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
2.5908mm
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
AQ147M820JAJWE
KYOCERA AVX AQ147M820JAJWE
AQ 82pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M820JAJWE Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 500V can be used for operation.
AQ147M820JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V