AQ147M820GATWE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ147M820GATWE
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 500V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Depth :
2.79mm
Packing Method :
WAFFLE PACK
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Case Code (Imperial) :
Multilayer :
yes
Packaging :
Tray
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Temperature Coefficient :
M
Thickness :
2.5908mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
82pF
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
500V
JESD-609 Code :
e3
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±2%
Published :
Height :
2.79mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Series :
AQ
Datasheets
AQ147M820GATWE
KYOCERA AVX AQ147M820GATWE
AQ 82pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M820GATWE Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
AQ147M820GATWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V