AQ147M820GAJWE
Mfr.Part #
AQ147M820GAJWE
Description
CAP CER 82PF 500V 1111
Thickness :
2.5908mm
M
Pbfree Code :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated DC :
500V
Packaging :
Tray
Packing Method :
WAFFLE PACK
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Depth :
2.79mm
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~175°C
C0G
Height :
2.79mm
Capacitance :
82pF
Datasheets
AQ147M820GAJWE
KYOCERA AVX AQ147M820GAJWE
AQ 82pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M820GAJWE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
AQ147M820GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V