AQ147M7R5JAJWE
Mfr.Part #
AQ147M7R5JAJWE
Description
CAP CER 7.5PF 500V 1111
Packaging :
Tray
EAR99
Height :
2.79mm
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e0
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packing Method :
WAFFLE PACK
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness :
2.5908mm
Voltage - Rated DC :
500V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Pbfree Code :
No
Capacitance :
7.5pF
Datasheets
AQ147M7R5JAJWE
KYOCERA AVX AQ147M7R5JAJWE
AQ 7.5pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M7R5JAJWE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is M.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 500V.
AQ147M7R5JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V