AQ147M7R5JAJBE
Mfr.Part #
AQ147M7R5JAJBE
Description
CAP CER 7.5PF 500V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Capacitance :
7.5pF
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Depth :
2.79mm
Datasheets
AQ147M7R5JAJBE
KYOCERA AVX AQ147M7R5JAJBE
AQ 7.5pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M7R5JAJBE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is M.Ceramic capacitor runs on voltage of 500V - Rated DC.
AQ147M7R5JAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V