AQ147M7R5BAJWE
Mfr.Part #
AQ147M7R5BAJWE
Description
CAP CER 7.5PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Published :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
7.5pF
AQ
Packing Method :
WAFFLE PACK
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
2.79mm
Tolerance :
±0.1pF