AQ147M6R8BATME
Mfr.Part #
AQ147M6R8BATME
Description
CAP CER 6.8PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Depth :
2.79mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
6.8pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
500V
Case Code (Metric) :
High Q, Low Loss
Multilayer :
yes
Thickness :
2.5908mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
AQ147M6R8BATME
KYOCERA AVX AQ147M6R8BATME
AQ 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M6R8BATME Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is M.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 500V.
AQ147M6R8BATME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V