AQ147M680FAJWE
Mfr.Part #
AQ147M680FAJWE
Description
CAP CER 68PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Packing Method :
WAFFLE PACK
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness :
2.5908mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Pbfree Code :
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
2.79mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e0
Height :
2.79mm
Published :
Capacitance :
68pF
Datasheets
AQ147M680FAJWE
KYOCERA AVX AQ147M680FAJWE
AQ 68pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M680FAJWE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
AQ147M680FAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V