AQ147M680FAJBE
Mfr.Part #
AQ147M680FAJBE
Description
CAP CER 68PF 500V 1111
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated DC :
500V
Height :
2.79mm
Packaging :
Bulk
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Thickness :
2.5908mm
Depth :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Datasheets
AQ147M680FAJBE
KYOCERA AVX AQ147M680FAJBE
AQ 68pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M680FAJBE Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is M.This device can operate on voltage - Rated DC of 500V.
AQ147M680FAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V