AQ147M620JAJWE
Mfr.Part #
AQ147M620JAJWE
Description
CAP CER 62PF 500V 1111
C0G
Pbfree Code :
No
Packing Method :
WAFFLE PACK
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount
Factory Lead Time :
9 Weeks
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
62pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tray
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±5%
Height :
2.79mm
Depth :
2.79mm
Datasheets
AQ147M620JAJWE
KYOCERA AVX AQ147M620JAJWE
AQ 62pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M620JAJWE Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to M.A voltage of 500V is required to operate this capacitor.
AQ147M620JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V