AQ147M620GAJME
Mfr.Part #
AQ147M620GAJME
Description
CAP CER 62PF 500V 1111
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Depth :
2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Capacitance :
62pF
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
500V