AQ147M5R6DAJWE
Mfr.Part #
AQ147M5R6DAJWE
Description
CAP CER 5.6PF 500V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Depth :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5pF
Packaging :
Tray
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
5.6pF
Packing Method :
WAFFLE PACK
Thickness :
2.5908mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
AQ147M5R6DAJWE
KYOCERA AVX AQ147M5R6DAJWE
AQ 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.5pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M5R6DAJWE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
AQ147M5R6DAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V