AQ147M5R1BAJWE
Mfr.Part #
AQ147M5R1BAJWE
Description
CAP CER 5.1PF 500V 1111
Voltage - Rated DC :
500V
Height :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tray
Packing Method :
WAFFLE PACK
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
High Q, Low Loss
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Lead Free :
Contains Lead
Capacitance :
5.1pF
Depth :
2.79mm
Published :
Datasheets
AQ147M5R1BAJWE
KYOCERA AVX AQ147M5R1BAJWE
AQ 5.1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M5R1BAJWE Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to M.A voltage of 500V is required to operate this capacitor.
AQ147M5R1BAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V