AQ147M560KAJME
Mfr.Part #
AQ147M560KAJME
Description
CAP CER 56PF 500V 1111
Capacitance :
56pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated DC :
500V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.5908mm
Depth :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ147M560KAJME
KYOCERA AVX AQ147M560KAJME
AQ 56pF Ceramic Capacitor ±10% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M560KAJME Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
AQ147M560KAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V