AQ147M560GAJWE
Mfr.Part #
AQ147M560GAJWE
Description
CAP CER 56PF 500V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packing Method :
WAFFLE PACK
Capacitance :
56pF
Packaging :
Tray
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Depth :
2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
High Q, Low Loss
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±2%
Published :
Thickness :
2.5908mm
Datasheets
AQ147M560GAJWE
KYOCERA AVX AQ147M560GAJWE
AQ 56pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M560GAJWE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ147M560GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V