AQ147M510FAJWE
Mfr.Part #
AQ147M510FAJWE
Description
CAP CER 51PF 500V 1111
Tolerance :
±1%
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
WAFFLE PACK
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tray
Surface Mount
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Thickness :
2.5908mm
Depth :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Published :
Capacitance :
51pF
Datasheets
AQ147M510FAJWE
KYOCERA AVX AQ147M510FAJWE
AQ 51pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M510FAJWE Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is M.This device can operate on voltage - Rated DC of 500V.
AQ147M510FAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V