AQ147M510FAJBE
Mfr.Part #
AQ147M510FAJBE
Description
CAP CER 51PF 500V 1111
Packaging :
Bulk
2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness :
2.5908mm
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Case Code (Metric) :
Capacitance :
51pF
Height :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Depth :
2.79mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Datasheets
AQ147M510FAJBE
KYOCERA AVX AQ147M510FAJBE
AQ 51pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M510FAJBE Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M510FAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V