AQ147M4R7DAJME
Mfr.Part #
AQ147M4R7DAJME
Description
CAP CER 4.7PF 500V 1111
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated DC :
500V
Height :
2.79mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e0
Thickness :
2.5908mm
Depth :
2.79mm
Published :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
C0G
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±0.5pF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
AQ147M4R7DAJME
KYOCERA AVX AQ147M4R7DAJME
AQ 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M4R7DAJME Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M4R7DAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V