AQ147M4R7CAJME
Mfr.Part #
AQ147M4R7CAJME
Description
CAP CER 4.7PF 500V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Depth :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Height :
2.79mm
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated DC :
500V