AQ147M4R7BATME
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ147M4R7BATME
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 500V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±0.1pF
Series :
AQ
Temperature Coefficient :
M
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Radiation Hardening :
No
Depth :
2.79mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Height :
2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Thickness :
2.5908mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Published :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
4.7pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
AQ147M4R7BATME
KYOCERA AVX AQ147M4R7BATME
AQ 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M4R7BATME Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M4R7BATME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V