AQ147M4R7BAJBE
Mfr.Part #
AQ147M4R7BAJBE
Description
CAP CER 4.7PF 500V 1111
Capacitance :
4.7pF
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Bulk
Height :
2.79mm
Case Code (Metric) :
Depth :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±0.1pF
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
AQ147M4R7BAJBE
KYOCERA AVX AQ147M4R7BAJBE
AQ 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M4R7BAJBE Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 500V can be used for operation.
AQ147M4R7BAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V