AQ147M470FAJBE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ147M470FAJBE
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 500V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Published :
Height :
2.79mm
Temperature Coefficient :
M
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
2.5908mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
AQ
Mount :
Surface Mount
Feature :
High Q, Low Loss
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±1%
Datasheets
AQ147M470FAJBE
KYOCERA AVX AQ147M470FAJBE
AQ 47pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M470FAJBE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ147M470FAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V