AQ147M3R9BATME
Mfr.Part #
AQ147M3R9BATME
Description
CAP CER 3.9PF 500V 1111
No
ECCN Code :
EAR99
Depth :
2.79mm
2
Height :
2.79mm
Capacitance :
3.9pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1pF
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
M
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Thickness :
2.5908mm
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
AQ147M3R9BATME
KYOCERA AVX AQ147M3R9BATME
AQ 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M3R9BATME Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M3R9BATME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V