AQ147M3R6BAJWE
Mfr.Part #
AQ147M3R6BAJWE
Description
CAP CER 3.6PF 500V 1111
Capacitance :
3.6pF
Packaging :
Tray
Thickness :
2.5908mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packing Method :
WAFFLE PACK
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±0.1pF
Depth :
2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ147M3R6BAJWE
KYOCERA AVX AQ147M3R6BAJWE
AQ 3.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M3R6BAJWE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
AQ147M3R6BAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V