AQ147M3R3CAJWE
Mfr.Part #
AQ147M3R3CAJWE
Description
CAP CER 3.3PF 500V 1111
Packing Method :
WAFFLE PACK
Thickness :
2.5908mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Depth :
2.79mm
C0G
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.25pF
Height :
2.79mm
Capacitance :
3.3pF
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
AQ147M3R3CAJWE
KYOCERA AVX AQ147M3R3CAJWE
AQ 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M3R3CAJWE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
AQ147M3R3CAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V