AQ147M3R0BAJWE
Mfr.Part #
AQ147M3R0BAJWE
Description
CAP CER 3PF 500V 1111
Height :
2.79mm
Depth :
2.79mm
Capacitance :
3pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.1pF
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tray
Packing Method :
WAFFLE PACK
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ147M3R0BAJWE
KYOCERA AVX AQ147M3R0BAJWE
AQ 3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M3R0BAJWE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ147M3R0BAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V