AQ147M390JAJWE
Mfr.Part #
AQ147M390JAJWE
Description
CAP CER 39PF 500V 1111
Depth :
2.79mm
Tolerance :
±5%
Published :
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
500V
Number of Terminations :
2
Packing Method :
WAFFLE PACK
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Pbfree Code :
No
Capacitance :
39pF
Thickness :
2.5908mm
Datasheets
AQ147M390JAJWE
KYOCERA AVX AQ147M390JAJWE
AQ 39pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M390JAJWE Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is M.This device can operate on voltage - Rated DC of 500V.
AQ147M390JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V