AQ147M390JAJBE
Mfr.Part #
AQ147M390JAJBE
Description
CAP CER 39PF 500V 1111
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
39pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Bulk
Thickness :
2.5908mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
500V
High Q, Low Loss
Height :
2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±5%
Depth :
2.79mm
Datasheets
AQ147M390JAJBE
KYOCERA AVX AQ147M390JAJBE
AQ 39pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M390JAJBE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is M.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 500V.
AQ147M390JAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V