AQ147M360JAJME
Mfr.Part #
AQ147M360JAJME
Description
CAP CER 36PF 500V 1111
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Depth :
2.79mm
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
36pF
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
500V
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
No
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Thickness :
2.5908mm
Datasheets
AQ147M360JAJME
KYOCERA AVX AQ147M360JAJME
AQ 36pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M360JAJME Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ147M360JAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V