AQ147M360JAJBE
Mfr.Part #
AQ147M360JAJBE
Description
CAP CER 36PF 500V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Capacitance :
36pF
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
AQ147M360JAJBE
KYOCERA AVX AQ147M360JAJBE
AQ 36pF 500V Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M360JAJBE\1K Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to M.
AQ147M360JAJBE\1K Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm