AQ147M360JAJBE\1K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ147M360JAJBE\1K
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 36PF 500V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
36pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Temperature Coefficient :
M
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Series :
AQ
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
AQ147M360JAJBE\1K
KYOCERA AVX AQ147M360JAJBE\1K
AQ 36pF 500V Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M360JAJBE\1K Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to M.
AQ147M360JAJBE\1K Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm