AQ147M360GAJWE
Mfr.Part #
AQ147M360GAJWE
Description
CAP CER 36PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
2.79mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packing Method :
WAFFLE PACK
Tolerance :
±2%
Height :
2.79mm
Capacitance :
36pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
JESD-609 Code :
e0
2
Pbfree Code :
No
Thickness :
2.5908mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
AQ147M360GAJWE
KYOCERA AVX AQ147M360GAJWE
AQ 36pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M360GAJWE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is M.Ceramic capacitor runs on voltage of 500V - Rated DC.
AQ147M360GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V