AQ147M360FAJME\1K
Mfr.Part #
AQ147M360FAJME\1K
Description
CAP CER 36PF 500V 1111
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
36pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
AQ147M360FAJME\1K
KYOCERA AVX AQ147M360FAJME\1K
AQ 36pF 500V Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M360FAJME\1K Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
AQ147M360FAJME\1K Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm