AQ147M350FAJWE
Mfr.Part #
AQ147M350FAJWE
Description
CAP CER 35PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
500V
Case Code (Metric) :
Capacitance :
35pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tray
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Height :
2.79mm
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Case Code (Imperial) :
Depth :
2.79mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
2.5908mm
Temperature Coefficient :
M
Published :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
AQ147M350FAJWE
KYOCERA AVX AQ147M350FAJWE
AQ 35pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M350FAJWE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is M.Ceramic capacitor runs on voltage of 500V - Rated DC.
AQ147M350FAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V