AQ147M350FAJME\500
Mfr.Part #
AQ147M350FAJME\500
Description
CAP CER 35PF 500V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Capacitance :
35pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500V
KYOCERA AVX AQ147M350FAJME\500
AQ 35pF 500V Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M350FAJME\500 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.
AQ147M350FAJME\500 Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm