AQ147M330KAJBE
Mfr.Part #
AQ147M330KAJBE
Description
CAP CER 33PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Depth :
2.79mm
Radiation Hardening :
No
Thickness :
2.5908mm
Feature :
High Q, Low Loss
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Case Code (Metric) :
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Capacitance :
33pF
Height :
2.79mm
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Bulk
Multilayer :
yes
Tolerance :
±10%
Published :
Series :
AQ
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
1111 (2828 metric)
Datasheets
AQ147M330KAJBE
KYOCERA AVX AQ147M330KAJBE
AQ 33pF Ceramic Capacitor ±10% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M330KAJBE Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is M.This device can operate on voltage - Rated DC of 500V.
AQ147M330KAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V