AQ147M330JAJWE
Mfr.Part #
AQ147M330JAJWE
Description
CAP CER 33PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
2.79mm
Packaging :
Tray
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
AQ
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Case Code (Metric) :
Multilayer :
yes
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Packing Method :
WAFFLE PACK
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm