AQ147M330JAJRE
Mfr.Part #
AQ147M330JAJRE
Description
CAP CER 33PF 500V 1111
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Packing Method :
TR, 13 INCH
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Series :
AQ
Voltage - Rated DC :
500V
Feature :
High Q, Low Loss
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Surface Mount, MLCC
Height :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Dielectric :
C0G
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
Multilayer :
yes
Depth :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
M
Mount :
Surface Mount
Datasheets
AQ147M330JAJRE
KYOCERA AVX AQ147M330JAJRE
AQ 33pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M330JAJRE Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M330JAJRE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V