AQ147M330JAJBE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ147M330JAJBE
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 500V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Radiation Hardening :
No
Depth :
2.79mm
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Case Code (Metric) :
Series :
AQ
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness :
2.5908mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
33pF
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~175°C
ECCN Code :
EAR99
Feature :
High Q, Low Loss
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Published :
Voltage - Rated DC :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Temperature Coefficient :
M
Datasheets
AQ147M330JAJBE
KYOCERA AVX AQ147M330JAJBE
AQ 33pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M330JAJBE Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
AQ147M330JAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V